Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Difuzare muzica in cabinet stomatologie?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Difuzare muzica in cabinet stomatologie?

Buna ziua.

Legislatia in vigoare din Romania permite medicilor stomatologi sa difuzeze gratuit muzica in cabinetele individuale de stomatologie?

Multumesc anticipat.
Buna ziua,
Din cate stiu... nimeni nu va poate impune sa nu faceti asta atat timp cat nu deranjeaza vecinii...
Dar sa nu aveti probleme cu ORDA- Oficiul Roman pentru Drepturi de Autor, si alte asemenea...
Bună ziua,

Este permisă difuzarea de muzica în interiorul unui cabinet stomatologic, dar numai dacă este respectata condiția de a fi plătită taxa de licențiere pentru muzica ambientala.
Aceasta se stabilește în funcție de suprafața cabinetului și se achita întrucât cabinetul stomatologic reprezinta un spațiu destinat publicului.