Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acord vecini pentru Inchiriere spatiu cu activitate ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acord vecini pentru Inchiriere spatiu cu activitate comercială

Buna ziua, doresc sa închiriez o casa declarată ca și spatiu comercial la o firma cu activitate comercială. Firma care a închiriat anterior a avut acordul vecinilor pentru activitate comercială pe societatea lor. Întrebarea mea este dacă firma noua care închiriază are nevoie din nou de acordul vecinilor. Multumesc anticipat
Buna ziua
In cazul in care imobilul are ca destinatie spatiu comercial, nu aveti nevoie de acordul vecinilor pentru a desfasura activitate comerciala in acel imobil.
Verificati extrasul de carte funciara.