Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie minor

Am câștigat minorul în vârstă de 6 ani prin hotărâre judecătorească.
Am respectat hotărârea judecătorească încredințând minorul tatălui de duă ori pe lună în wekend.
Acum 5 luni la luat într-o vineri și a refuzat să îl mai aducă înapoi chiar vrea să îl mute la altă școală.
Ce este de făcut?
El zice că mă dă iar în judecată .
Noi ne-am judecat deja doi ani până am obținut copilul.
Vă mulțumesc !
si dvs ce ati facut in astea 5 luni ?
Am depus plângere la poliție , și la asistența socială.
După 2-3 zile când mea zis că nu mai vrea să mi-l dea.
Poliția a zis că o să-l avertizeze ca să mi-l aducă înapoi.
si, mai departe ? au trecut 5 luni, totusi..
Nu politia era solutia ci un executor judecătoresc,o discuție cu un avocat etc.Ati ales varianta care durează cel mai mult si care nu o sa va duca la rezultatul dorit.
Mergeți de urgenta la executor judecătoresc. Lăsați politia, nu or sa facă nimic. În timpul asta ați mai văzut sau vorbit cu copilul?