Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu legal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu legal

Buna ziua, in perioada martie-iunie am fost acasa cu legea 19, dar in data de 21 aprilie apar cu o zi de concediu legal, vreau sa stiu daca acest lucru este corect si normal. Va multumesc.
Buna ziua,
Intrebati angajatorul ce sa intamplat, nu puteti beneficia de ambele concedii in acelasi timp.
Probabil ca ziua de 21 aprilie a fost descoperita ... cererea pentru Lg 19/2020 pentru ce perioada a fost efectuata?
Cererea a fost facuta pe toata luna, inclusiv luna mai si pana pe 12 iunie, deoarece tatal copilului este decedat.
Angajatorul ce v-a mentionat despre aceasta situatie?
Ca in acea zi nu apar in nici un fel si ca trebuie facuta zi de concediu legal, pentru a nu mi se lua din bani.