Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Certificat de urbanism - cerinte imprejmuire
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Certificat de urbanism - cerinte imprejmuire

Buna ziua,

Dupa multa munca si sudoare am intrat intr-un final in posesia certificatului de urbanism.

Acestia mentioneaza ca imprejmuirea sa fie de 1.80 m la strada si maxim 2.00 m imprejmuirea laterala, doar ca la gardul lateral ce delimiteaza vecinii se mentioneaza a fi opac.

Eu nu reusesc sa primesc un raspuns mai clar daca acest gard necesita a fi construit din material opac sau el in stadiul lui final sa fie opac.

Pentru ca nu sunt incantat de ideea de a imprejmui casa cu tabla bordurata sa fiu sigilat in propria curte si fara aer.

Daca se ridica din palsa bordurata peste care pun plasa verde si cresc un gard viu, poate fi considerat gard opac?

Multumesc.
Vlad Jipa, utilizator