avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... stimulent de risc covid 19
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

stimulent de risc covid 19

Inspectorul de la asistenta sociala din primarie, are dreptul la acel stimulent de risc de 2500 lei/luna pentru perioada starii de urgenta? Precizez ca nu este vorba de un asistent personal sau personal medical ci de inspectorul pe asistenta sociala din primarie.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Bianca.23 , utilizator 12:32, 14 Ianuarie 2021
Nu am auzit sa existe un temei legal pentru asa ceva.
Nici.medicii nu primesc toți acești bani.
art. 7 din OUG 43/2020. La art. 8 exista norme de aplicare prin ordinul 540/2020, dar art. 7 este o nebuloasa
Buna ziua. Pana la urma, un angajat al primarie din cadrul compartimentului de asistenta sociala, se incadreaza sau nu acestor prevederi?
Ultima modificare: Joi, 14 Ianuarie 2021
Bianca.23, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asistent personal/ spor 15%si stimulent 2500lei Oana E84 Oana E84 Buna ziua , as dori dacă se poate un punct de vedere in legătura cu sporul de 15% pt asistenții personali angajați ai primăriei in compartimentul ... (vezi toată discuția)
Bună ziua.lucrez in asistenta sociala. in august 2020 am primit ... mariamihaela12345 mariamihaela12345 Bună ziua.Lucrez in asistenta sociala. In august 2020 am primit stimulentul de risc in valoare de 1150 ron în baza oug 82 21 05 2020.Prin ordinul 665 din ... (vezi toată discuția)
Stimulent risc covid-spital suport Wanna2211 Wanna2211 Buna ziua. Sunt asistent medical și lucrez in spital suport Covid. Împreună cu colegii mei in luna martie am tratat un pacient depistat pozitiv,au luat ... (vezi toată discuția)