Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... stimulent de risc covid 19
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

stimulent de risc covid 19

Inspectorul de la asistenta sociala din primarie, are dreptul la acel stimulent de risc de 2500 lei/luna pentru perioada starii de urgenta? Precizez ca nu este vorba de un asistent personal sau personal medical ci de inspectorul pe asistenta sociala din primarie.
Multumesc.
Nu am auzit sa existe un temei legal pentru asa ceva.
Nici.medicii nu primesc toți acești bani.
art. 7 din OUG 43/2020. La art. 8 exista norme de aplicare prin ordinul 540/2020, dar art. 7 este o nebuloasa
Buna ziua. Pana la urma, un angajat al primarie din cadrul compartimentului de asistenta sociala, se incadreaza sau nu acestor prevederi?
Bianca.23, utilizator