Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Amnistia fiscala la primarii
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Amnistia fiscala la primarii

Buna ziua! Pentru aplicarea OUG 69/2020 privind amnistia fiscala, primariile de comuna trebuie sa astepte sa fie publicate de catre ministrul finantelor norme de aplicare sau pot deja, fara aceste norme de aplicare, sa aplice procedura de anulare a accesoriilor datorate de cetatenii comunelor?
george-neagu, moderator