Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Anularea dobanzilor, penalitatilor la taxe si impozite ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Anularea dobanzilor, penalitatilor la taxe si impozite din cadrul primariilor

Buna ziua! Ordinul nr. 2100/2020 emis de Ministerul Finantelor Publice ce cuprinde norme pentru aplicarea OUG nr. 69/2020 privitoare la anularea dobanzilor, penalitatilor se aplica si in cadrul procedurii de anulare realizate de directia de taxe si impozite din cadrul primariilor de comuna? Sau doar de organul fiscal central?
george-neagu, moderator