avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Indemnizatie PFA pt luna iunie
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Indemnizatie PFA pt luna iunie

Va rog sa-mi spuneti daca pot cere indemnizatia COVID pt toata luna iunie in conditiile in care eu predau cursuri de sah in centre educationale (de stat si private), iar after school urile s-au deschis din 16.06.2020. Restrictiile impuse nu permit practicarea jocului de sah din cauza distantei de 1,5m care trebuie pastrata, atingerea pieselor de ambii jucatori etc. Mentionez ca eu am codul CAEN 8559 -alte forme de invatamant.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:00, 3 Iulie 2020
Nu pe toata luna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intelegere amiabila unlucky unlucky Buna ziua, Va rog sa-mi spune-ti, care este termenul pentru declararea accidentului catre asigurator in cazul in care se face intelegere amiabila. De fapt ... (vezi toată discuția)
Obligativitate casa marcat pfa sce76 sce76 Buna seara.Din 29.04.2015 am o autorizatie Pfa, cod caen 8559(efectuare teme , in invatamant)Pentru impozitarea venitului real este obligatorie detinerea casei ... (vezi toată discuția)
Legi privind drepturile studentului Destiny.Within Destiny.Within Buna. Am o problema delicata as zice eu. Am facut 2 ani jumate la facultatea de medicina dentara din Constanta, si din motive personale nu am putut termina ... (vezi toată discuția)