avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Constructie garaj structura usoara fara autorizatie - ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Constructie garaj structura usoara fara autorizatie - Bucuresti, sector 1

Buna ziua! Doresc sa construiesc un garaj pe structura usoara (cadru metalic si/sau piloni, fara fundatie) in curtea casei mele din sectorul 1, fara a trece prin pasul de autorizare care adauga complexitate si costuri proiectului. Este legal sa construiesti pe teren propriu o astfel de anexa, fara autorizatie sau riscam sa fim amendati?
Cel mai recent răspuns: guajiro , utilizator 20:41, 3 Iulie 2020
In eventualitatea unei reclamatii riscati amenda,obligatia dezafectarii constructiei si readucerea la forma anterioara
Mulțumesc mult pentru răspuns!

ynocentta a scris:

In eventualitatea unei reclamatii riscati amenda,obligatia dezafectarii constructiei si readucerea la forma anterioara

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii de constructie pentru anexe MoniTomi MoniTomi Buna ziua. As dori daca sa poate sa ma ajutati cu o informatie. In curtea proprie doresc sa construiesc o anexa, adica o magazie de lemne. As dori sa o fac pe ... (vezi toată discuția)
Construire garaj myagh86 myagh86 Buna ziua,doresc sa construiesc un garaj pe amplasamentul unei anexe(locuiesc la curte si sunt singur in curte).Acea anexa are rol de magazie si este in planul ... (vezi toată discuția)
Constructie fara autorizatie 2 suspectul suspectul Din necesitatea de a imi elibera garajul am cumparat niste profile metalice subtiri si am construit un schelet metalic cu gandul sa il imbrac in nylon (un ... (vezi toată discuția)