Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Constructie garaj structura usoara fara autorizatie - ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Constructie garaj structura usoara fara autorizatie - Bucuresti, sector 1

Buna ziua! Doresc sa construiesc un garaj pe structura usoara (cadru metalic si/sau piloni, fara fundatie) in curtea casei mele din sectorul 1, fara a trece prin pasul de autorizare care adauga complexitate si costuri proiectului. Este legal sa construiesti pe teren propriu o astfel de anexa, fara autorizatie sau riscam sa fim amendati?
In eventualitatea unei reclamatii riscati amenda,obligatia dezafectarii constructiei si readucerea la forma anterioara
Mulțumesc mult pentru răspuns!

ynocentta a scris:

In eventualitatea unei reclamatii riscati amenda,obligatia dezafectarii constructiei si readucerea la forma anterioara