avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... miros din apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

miros din apartament

vecinul meu tine vara usa de la apartament deschisa pentru ca ii este prea cald. nu are aer conditionat si sta prost cu curatenia astfel ca pe scara blocului este un miros neplacut, uneori chiar insuportabil (de goapa de gunoi). La rugamintile noastre si la somatiile verbale ale presedintelui nu a luat nicio masura si refuza sa tina usa apartamentului inchisa. Ce masuri legale pot fi luate pentru a reverni la un trai decent in bloc? multumesc
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 12:01, 14 Iulie 2020
Faceți o sesizare la SANEPID să vină în control să-i dea o amendă pentru mizerie, și încă o sesizare la Primărie la biroul de ASISTENȚĂ SOCIALĂ să vină sa-i facă o anchetă socială și sa constate situația și condițiile în care trăiește. Și Primăria poate lua măsuri, dacă sănătatea celorlalți locatari este pusă în pericol.
Sesizati oficial ajtoritatea de santate publica
De preferat pentru urgentarea solutionarii,sesizarea sa fie realizata de catre persoana juridica asociatia de proprietari
De unde Sanepid?? Nu mai exista!!



Dapix a scris:

Faceți o sesizare la SANEPID să vină în control să-i dea o amendă pentru mizerie, și încă o sesizare la Primărie la biroul de ASISTENȚĂ SOCIALĂ să vină sa-i facă o anchetă socială și sa constate situația și condițiile în care trăiește. Și Primăria poate lua măsuri, dacă sănătatea celorlalți locatari este pusă în pericol.

Acum este DSP-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu o vecina de bloc panduruv panduruv Buna ziua. Pe scurt.. am probleme cu o vecina, o batrana care sta fix langa mine, la etajul doi. Dormitorul meu e lipit de bucataria ei. Problema ar fi ca ... (vezi toată discuția)
Miros ghena si gandaci alex_tz2000 alex_tz2000 Buna ziua! M-am mutat de curand intr-un bloc care are in interiorul scarii de bloc langa lift, la fiecare etaj, intr-o camaruta, tobogan pentru aruncarea ... (vezi toată discuția)
Zece ( 10 ) pisici in apartament !! christiank christiank Nu stiu daca s-a mai discutat acest subiect, dar am o mare, foarte mare problema cu un batran care creste zece pisici in apartament, din pacate e chiar langa ... (vezi toată discuția)