Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... miros din apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

miros din apartament

vecinul meu tine vara usa de la apartament deschisa pentru ca ii este prea cald. nu are aer conditionat si sta prost cu curatenia astfel ca pe scara blocului este un miros neplacut, uneori chiar insuportabil (de goapa de gunoi). La rugamintile noastre si la somatiile verbale ale presedintelui nu a luat nicio masura si refuza sa tina usa apartamentului inchisa. Ce masuri legale pot fi luate pentru a reverni la un trai decent in bloc? multumesc
Faceți o sesizare la SANEPID să vină în control să-i dea o amendă pentru mizerie, și încă o sesizare la Primărie la biroul de ASISTENȚĂ SOCIALĂ să vină sa-i facă o anchetă socială și sa constate situația și condițiile în care trăiește. Și Primăria poate lua măsuri, dacă sănătatea celorlalți locatari este pusă în pericol.
Sesizati oficial ajtoritatea de santate publica
De preferat pentru urgentarea solutionarii,sesizarea sa fie realizata de catre persoana juridica asociatia de proprietari
De unde Sanepid?? Nu mai exista!!

Dapix a scris:

Faceți o sesizare la SANEPID să vină în control să-i dea o amendă pentru mizerie, și încă o sesizare la Primărie la biroul de ASISTENȚĂ SOCIALĂ să vină sa-i facă o anchetă socială și sa constate situația și condițiile în care trăiește. Și Primăria poate lua măsuri, dacă sănătatea celorlalți locatari este pusă în pericol.

Acum este DSP-ul.