Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Furt automobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Furt automobil

Buna ziua, am si eu o mare problema..am cumparat o masina de la un baiat, nu am act de vanzare cumparare, a avut masina si el de la altcineva, am avut cartea masinii, talon, asigurare..toate actele. Am circulat asa cu ea 2 luni de zile si astazi m-am certat cu iubita si mi-a furat masina, am platit-o dar nu este pe numele meu..
Am martori care stiu ca am platit-o chiar daca nu am perfectionat actele, ce fac in aceasta situatie? Nu este nici pe numele meu, nici pe numele ei si vreau masina inapoi..mi-a luat cartea, talonul si asigurarea, mi-a lasat permisul si buletinul pe masa si a fugit cu masina.. va rog ajutati-ma..daca ma duc la politie ce se intampla?
Sesizati oficial politia teritoriala despre furtul de documente si vehicul