Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Spatii comune bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Spatii comune bloc

Un bloc cu 2 scari, la prima scara se afla o incapere la parter, la cealalta scara nu exista, intrebarea este: Acea incapere este considerata spatiucomun pentru ambele scari sau numai pentru scara unde se afla incaperea?
Depinde ce ati hotarat la infiintarea asociatiei, prin statut...
nu a stabilit nimeni nimic
Conform cartii tehnice reprezinta parte comuna pentru intreaga cladire/constructie