Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... reziliere contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

reziliere contract

Mai am o intrebare...Care sunt pasii pentru a rezilia un contract de inchiriere?..se poate face fara sa se ajunga la judecatorie?
Numai daca postati contractul va putem sfatui, altfel ......................... sunati un prieten sau jurist pt a va indruma.
Buna seara.Nu inteleg ce legatura are judecatoria cu incheierea unui contract de inchiriere?
Nu stiu daca un acest contract se poate rezilia pur si simplu intre parti...Proprietara mi'a trimis o notificare prin care cere rezilierea contractului iar eu sunt de acord.Care este urmatorul pas?
Daca notificarea este conform contractul referitor la reziliere totul este ok si se reziliaza de drept
Daca ambele parti doresc rezilierea contractului, puteti face un act aditional prin care decideti rezilierea contractului de inchiriere incepand cu data stabilita de parti.

Puteti specifica faptul ca partile nu mai au nicio pretentie una fata de cealalta ...etc.