Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie

Bună ziua! Dacă sunt angajata de 1 luna și primesc stimulent de inserție, pot sa îmi dau demisia de la locul actual de munca și sa ma angajez altundeva fără sa am întrerupere? Sau trebuie sa stau angajata pe toată perioada stimulentului la locul actual de munca? Mulțumesc!
Puteti sa va dati demisia de la locul actual de munca și sa va angajati la alt angajator fără sa aveti întrerupere intre data incetarii vechiului c.i.m. si data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.
Mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Puteti sa va dati demisia de la locul actual de munca și sa va angajati la alt angajator fără sa aveti întrerupere intre data incetarii vechiului c.i.m. si data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.