avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie

Bună ziua! Dacă sunt angajata de 1 luna și primesc stimulent de inserție, pot sa îmi dau demisia de la locul actual de munca și sa ma angajez altundeva fără sa am întrerupere? Sau trebuie sa stau angajata pe toată perioada stimulentului la locul actual de munca? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: alexandra_florin , utilizator 16:55, 9 Iulie 2020
Puteti sa va dati demisia de la locul actual de munca și sa va angajati la alt angajator fără sa aveti întrerupere intre data incetarii vechiului c.i.m. si data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.
Mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Puteti sa va dati demisia de la locul actual de munca și sa va angajati la alt angajator fără sa aveti întrerupere intre data incetarii vechiului c.i.m. si data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie și stimulent de inserție RoxanaMedeea RoxanaMedeea Bună ziua. Aș dori să știu exact, dacă îmi dau demisia de la actualul loc de muncă, cu perioada de preaviz de 20 zile lucrătoare, când ar trebui să ... (vezi toată discuția)
In prezent sunt in ccc.doresc sa ma angajez la un alt loc de munca. ardelean andreea ardelean andreea Buna ziua! Am nascut pe data de 15.11.2015. si in prezent sunt in CCC.Doresc sa reiau activitatea mai repede cu 2 luni inainte sa implineasca copilul 2 ani ... (vezi toată discuția)
Schimbare loc munca-stimulent elizaelena elizaelena Buna ziua. Numele meu este Catalin, si lucrez de aprox.5ani la o firma. Momentan iau stimulentul de insertie , ( pana in septembrie), dar as vrea foarte mult ... (vezi toată discuția)