Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dovada legala a detinerii unui imobil nou construit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dovada legala a detinerii unui imobil nou construit

Pentru o casa construita care este dovada legala a detinerii acesteia?
Actul de proprietate.
1. În cazul imobilelor înscrise în cartea funciară, dovada dreptului de proprietate se face cu extrasul de carte funciară.

2. Vedeti si
[ link extern ]
Pt o casa nou construita dovada este Autorizatia de Construire și Procesul Verbal de recepție la terminarea lucrărilor.