Forum Discuţii juridice Executare silită MASINA CONFISCATĂ LA RAR ( NU ESTE FURATA)
Discuție deschisă în Executare silită

MASINA CONFISCATĂ LA RAR ( NU ESTE FURATA)

Am cumpărat acum 7 luni o mașină din Belgia si cand am fost la RAR pentru înmatriculare aceștia mi.au pus sechestru pe ea pe motiv ca o serie nu ar fi conforma sau ceva de genul, toate seriile sunt ok, sunt aceleași dar seria din față din ce am inteles ar fi sudata, probabil masina a fost accidentată si reparată dar nu vad ca ăsta sa fie un motiv pentru care sa nu o pot inmatricula din moment ce in Belgia masina era inmatriculata. Ce ma sfătuiți sa fac?
Va confruntati cu situatie delicata deoarece RAR blocheza documentele si vehiculele care prezinta interventii neautorizate si neconsemnate in cartea tehnica
In situatia in care a fost intervenit la capacul amortizorului unde este stantata seria ,este necesar sa existe documentele legale care sa ateste ca interventia a fost executata in unitate autorizata,sa se precizeze daca a fost sau nu inlocuita caroseria sau ce elemente au fost inlocuite