Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Radiere/inchidere PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Radiere/inchidere PFA

Buna ziua.
Am radiat/inchis un PFA in luna iunie 2020. Cand trebuie sa platesc impozitul la ANAF pe cele 5 luni ale anului 2020 ?
Va multumesc!
Cod fiscal:
Art. 123. - Stabilirea și plata impozitului anual datorat

(7) Plata impozitului anual datorat pentru venitul net anual impozabil/câștigul net anual impozabil se efectuează la bugetul de stat, până la data de 15 martie inclusiv a anului următor celui de realizare a venitului.
Va multumesc!