Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Racord Distrigaz
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Racord Distrigaz

Buna ziua,

Am depus cererea de racordare la distrigaz pt o casa si am primit de la ei solutia de racordare la o conducta a unui bloc vecin cu mentiunea ca trebuie sa obtin aprobare de la locatarii blocului. Locatarii blocului (o parte din ei) nu sunt de acord cu acest lucru, ce variante mai am?

Va multumesc.
Daca teava a fost montata din banii locatarilor,va trebui sa-i despagubiti.
Discutati cu administratorul blocului sa-i convinga,in caz contrar,spuneti ca veti monta o centrala pe lemne si o sa-i afumati,nu vor mai putea sa stea cu geamul deschis,plus ca veti face galagie zilnic cu taiatul lemnelor.