avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara! Trăiesc în Canada, am cetățenie ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara! Trăiesc în Canada, am cetățenie româno-canadiana. ...

Bună seara! Trăiesc în Canada, am cetățenie româno-canadiana. As dori să-mi fac carte de identititate română pentru a putea avea drept de munca în orice tara din Uniunea Europeană. Va rog să-mi spuneți dacă exista și o alta variantă și cum ar trebui sa procedez.
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 23:25, 23 Iulie 2020
Faceti pasaport de CRDS prin consulat/ambasada.
Ultima modificare: Joi, 23 Iulie 2020
tgeorgescu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de identitate si pasaport fulga fulga Buna ziua am o intrebare ptr cine poate sa ma informeze traiesc in Elvetia de 16 ani m-am casatorit in 1996 dupa un an de zile am avut pasaportul romanesc care ... (vezi toată discuția)
Tripla cetatenie? Armatec Armatec Sint nascut in Romania, din familie de romani. Prin nastere deci am cetatenie Romana. Traiesc de 15 ani in Canada cu sotia isi colipul. Am dobindit si ... (vezi toată discuția)
Rennoire pasaport romanesc expirat razvanmunteanu1 razvanmunteanu1 Buna ziua, Tatal meu locuieste in statul Florida, are cetatenie dubla romano-canadiana, pasaportul romanesc este expirat, nu detine buletin deoarece are ... (vezi toată discuția)