Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara! Trăiesc în Canada, am cetățenie ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara! Trăiesc în Canada, am cetățenie româno-canadiana. ...

Bună seara! Trăiesc în Canada, am cetățenie româno-canadiana. As dori să-mi fac carte de identititate română pentru a putea avea drept de munca în orice tara din Uniunea Europeană. Va rog să-mi spuneți dacă exista și o alta variantă și cum ar trebui sa procedez.
Mulțumesc!
Faceti pasaport de CRDS prin consulat/ambasada.
tgeorgescu, utilizator