Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Avem in bloc o persoana care refuza sa plateasca ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Avem in bloc o persoana care refuza sa plateasca intretinerea ...

Avem in bloc o persoana care refuza sa plateasca intretinerea si fondul de reparatii datorate asociatiei de proprietari invocand faptul ca nu avem cum sa o constrangem intrucat apartamentul figureaza pe numele tatalui ei decedat iar ea nu intentioneaza sa faca succesiunea.Care ar fi baza legala pentru a o obliga la plata obligatiilor restante ? Multumesc
Pentru dnul Latka.
Da persoana locuieste in apartamentul tatalui nu plateste nimic si nu a facut succesiunea de 5 ani
DEBRA, utilizator
In cazul asta, da, se cheama acceptare tacita a mostenirii si transmiteti-i ca va trebui sa plateasca, voit sau nevoit. Varianta a doua e si cu plata cheltuielilor de judecata, pentru ca presupun deja ca veti apela la un avocat.
Nu s- a rezolvat nimic.Individa lucrează la negru și nu au pe ce sa ii pună poprire
De 5 ani presupun ca s-au adunat sume considerabile. Ati intreprinse demersurile legale pentru a nu vi se prescrie drepturile mai vechi?
Puteti executa silit apartamentul.
~ Conținut șters la cerere ~