Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua. Am apelat la o firmă pentru montarea unor ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua. Am apelat la o firmă pentru montarea unor geamuri ...

Bună ziua. Am apelat la o firmă pentru montarea unor geamuri pentru casă, tot de la ei le-am si cumparat. Dupa ce am curățat gemurile am observat ca sunt pătate pe interior. Defect din fabrică la sticlă a spus propietarul firmei, si s-a angajat verbal ca discuta cu fabricatorul sticlei, si ca le va schimba. Dar de aproximativ 2 ani ma duce cu zăhărelul. Marea problemă este ca nici făcură nu imi da. Desi am cerut in nenumărate rânduri. Cum pot proceda legal sa imi pot rezolva problema, dacă nu am factură ca si dovadă. Multumesc.
Buna ziua,
Eu nu asteptam atat timp si intrebam mai devreme ce pot face...
Puteti depune o sesizare la ANAF pentru evaziune, si lla ANPC pentru defectele geamului.
Puteti atasa la sesizari si dovezile ce le aveti (comanda, convorbirile...)
Sesizati oficial ANAF si autoritatea pentru protectia consumatorului