avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 115 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Munca după pensionare anticipată
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Munca după pensionare anticipată

Am mare nevoie de un sfat priceput si sincer ,am fost sfatuit sa-mi depun dosarul de pensie anticipata ptr. ca acum , anul acesta sunt
niste calcule mai avantajoase ex.coeficientul de corectie 1,41 iar dupa ce aflu decizia sa nu ies ,sa lucrez pana la limita de varsta 65 ani si ca ce se calculeaza acum ma va ajuta atunci ,mentionez ca sunt nascut in 16-04-1958 ,lucrez din 1976 pana in prezent si in aceasta perioada am facut stagiul militar 1si 6luni numai sfaturile dvs. ma pot ajuta ,va rog frumos un sfat ,un ajutor . Va multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: Icmanolache , utilizator 17:09, 14 Februarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Punctajul mediu anual aferent indicelui de corectie va ramane acelasi.
Pentru stagiu adaugat nu se ma aplica indice de corectie.
Indicele de corectie nu poate fi mai mic de 1,41.
Pana cand va ramane notiunea de indice de corectie in legislatia pensiilor publice, nu stiu.
Din acest motiv eu mu-mi permit sa recomand nimic.
BIU"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna dimineata , eu am iesit la pensie de drept , in noiembrie ... BalanValentin BalanValentin Buna dimineata , eu am iesit la pensie de drept , in noiembrie 2019, in baza legii 263/2010, la virsta de 59 de ani si 3 luni , . conditii speciale de 8 ani ... (vezi toată discuția)
coeficient pensie aurica.slatineanu aurica.slatineanu bună ziua am decizie de pensie anticipată din nov.2020 am lucrat în tot acest timp nu am încasat pensia anticipată la calculul din 2020 s- a folosit ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, doresc sa va supun atentiei urmatoarea problema:a ... b26ddg b26ddg Buna ziua, Doresc sa va supun atentiei urmatoarea problema:a Saptamana viitoare pot sa.mi depun dosarul pt pensie la limita de varsta (cu reducerea varstei ... (vezi toată discuția)