Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Schimbare nume membru Consiliu Director ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Schimbare nume membru Consiliu Director ONG

Bună ziua,
Dacă un membru al Consiliului Director s-a căsătorit şi şi-a schimbat doar numele de familie pe buletin, este necesară modificarea actelor ONG-ului prin depunerea lor la judecătorie?

Vă mulţumesc anticipat!
E util dar nu e o graba, nu exista termen legal, si avand in actul de identitate CNP-ul poate dovedi ca e una si aceeasi persoana.... poate face modificarea cand mai sunt si altele de facut ex. modificare componenta lista membri sau componenta organe de conducere si control....
Mulţumesc frumos pentru răspuns!