Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil PFA

Buna ziua. Un PFA care factureaza lunar 12000-14000 lei, dar plateste contributiile raportate la salariul minim (cu exceptia impozitului), fara contract separat cu casmb si fara sa fiu angajata pe PFA, in momentul in care intru in CCC si suspend activitatea, indemnizatia va fi calculata 85% din venit sau iau indemnizatia minima?
rucsy1992, utilizator