Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Mi.am facut card recent la bcr si am depus si banii pe ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Mi.am facut card recent la bcr si am depus si banii pe card si ...

Mi.am facut card recent la bcr si am depus si banii pe card si urmeaza sa.mi vie cardu acasa. Problema e ca am niste datorii din trecut un abonament la telefon care nu am platit si servcii tv si imi vine plicuri acasa. Intrebare mea este risc banii de pe card ? Poate sa mii ia fara acordu meu ?
Dacă nu plătiți datoriile, și veți fi executat silit, se va putea pune poprire pe toate bunurile mobile, inclusiv pe salariu dacă aveți, sechestru pe mașină dacă aveți......., și blocarea conturilor curente deținute la bănci.

Nu o să vă ceară nimeni acordul, că de asta se cheamă executare silită.
Dapix, utilizator