Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Formularul pentru rezidenta fiscala
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Formularul pentru rezidenta fiscala

Buna ziua sunt persoana fizica si am parasit Romania in anul 2008 ,am lucrat in Cipru din 2008 pana la jumatatea anului 2015 dupa care am venit in Qatar Doha unde lucrez si in prezent in ambele tari am lucrat cu contract de munca in Cipru am platit toate darile catre statul cipriot care miau fost deduse automat din salariu .Am fost in tara doar in vacanta pt perioade scurte de timp ,detin un apartament in Romania pt care platesc anual toate taxele intrebarea mea este daca trebuie sa depun formularul pt Rezidenta fiscala avand in vedere ca am plecat din tara in 2008 si legea a fost data in 2012 cu amendamentele ce au urmat in 2016 si 2018.Mutumesc anticipat.
george-neagu, moderator