Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbatere mostenire. In cazul in care soțul a murit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbatere mostenire. In cazul in care soțul a murit in urmă ...

Dezbatere mostenire.
In cazul in care soțul a murit in urmă cu 1an,neavând copii,dar existând o soră,ce drepturi am eu vis-a -vis de casă in care locuiesc dobândită de sotul meu de la parinți printr-un act de vânzare cumpărare cu uzi-fructu(părinții sunt decedați) știind că sora so
țului meu a semnat pe acest act cum că-i cedează acestuia .
Ce anume ii cedează?
Si ce inseamna "cedeaza"?
raluk0207, utilizator