avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Indemnizatie risc maternal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Indemnizatie risc maternal

Buna ziua,

Sotia este in risc maternal incepand cu 1 iulie 2020 , iar pentru calculul indemnizatiei am luam ultimele 6 luni, Ce am observat este ca angajatorul a calculat brutul pentru lunile aprilie si mai cand a fost in somaj tehnic la 2230 adica minim pe economie. Sotiei i s-a declarat brut pe lunile respective 2738 suma din care a platit toate taxele si impozitele. Va rog daca puteti sa ma lamuriti de ce e 2230 pe lunile de somaj tehnic.

Alte discuții în legătură

Metoda de calcul risc maternal vilies0507 vilies0507 Sunt în risc maternal din data de 19.10.2020. Situația a fost următoarea: în perioada 16.03.2020-31.03.2020 am fost în concediu fără plată. În ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. daca eu am fost in indemnizatie de somaj de la 1 mai ... Gogonea Gogonea Buna ziua. Daca eu am fost in indemnizatie de somaj de la 1 mai 2020 pana in 26 noiembrie 2020 ,apoi reangajata cu salariul minim pe economie ,acum sunt ... (vezi toată discuția)
Ajutor - calcul indemnizatie concediu prenatal!!! Gabriela Negrut Gabriela Negrut Va rog sa ma ajutati cu calculul indemnizatiei in urmatoarea situatie: Incepand cu 19 mai 2009 angajata intra in concediu prenatal. In mod normal trebuie sa ... (vezi toată discuția)