Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sotul meu este pensionar de invaliditate grad II. La ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sotul meu este pensionar de invaliditate grad II. La ce varsta ...

Sotul meu este pensionar de invaliditate grad II. La ce varsta intra la pensie limita de varsta daca are stagiul de cotizare de 37 ani si 6 luni, din care,4 ani si 7 luni de grupa a II-a. Mentionez ca este la pensie de invalidiate de la varsta de 58 ani si acum are varsta de 62 ani. Va multumesc.
Va trece la milita de vasta la 63 ani si 8 luni.