avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1907 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sotul meu este pensionar de invaliditate grad II. La ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sotul meu este pensionar de invaliditate grad II. La ce varsta ...

Sotul meu este pensionar de invaliditate grad II. La ce varsta intra la pensie limita de varsta daca are stagiul de cotizare de 37 ani si 6 luni, din care,4 ani si 7 luni de grupa a II-a. Mentionez ca este la pensie de invalidiate de la varsta de 58 ani si acum are varsta de 62 ani. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 15:56, 12 August 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va trece la milita de vasta la 63 ani si 8 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Grupa munca ciubotarudan ciubotarudan Pentru 13 ani si 7 luni lucrati in gr. 2 de munca, la impliniriea varstei de pensionare se adauga ceva . Mentionez ca sunt barbat ,nascut pe20.06.1954 , in ... (vezi toată discuția)
Cati ani pana la pensie mirceaschimbinschi mirceaschimbinschi Ma numesc Maria,nascuta 21.06.1968,lucrez din 03.11.1986,am 29 ani cotizati,dintre care--13ani si 8 luni in grupa 1si 7 ani si 5 luni in conditii deosebite,in ... (vezi toată discuția)
Varsta minima iesire pensie Adriana68 Adriana68 Buna ziua, Am 45 de ani (n. 03.07.1968 )si 27 ani de munca. Stiu ca e prea devreme sa intreb, insa m-ar interesa cand as putea iesi la pensie ? Conteaza ... (vezi toată discuția)