avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Autoturism vândut neinmatriculat...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Autoturism vândut neinmatriculat...

Bună. Am depus dosar la tribunal pentru autoturism vândut și neinmatriculat de noul proprietar. Citez solutia "Încheiere
Solutia pe scurt: Dispune modificarea obiectului cererii din plângere contrave?ională în obliga?ia de a face. Admite excep?ia necompeten?ei specializate a completului C27 stagiar invocată din oficiu. Dispune trimiterea dosarului pentru o nouă repartizare aleatorie. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 3-06-2020.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 03.06.2020
Îmi puteți explica ce înseamnă, ce pot face mai departe?
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 15:00, 17 August 2020
Dvs nimic.....dosarul isi va urma traseul administrrativ si dupa redactarea incheierii de dezinvestire va fi din nou repartizat aleatoriu unui nou complet caci tipul dvs de dosar nu poate fi judecat de un judecator stagiar.

Veti primi citatie cu noul termen de judecata acordat in cauza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In urma conducerii sub influenta alcoolului cu o alcoolemie de ... Sp9501 Sp9501 In urma conducerii sub influenta alcoolului cu o alcoolemie de peste 0,8, in urma hotararii judecatoresti,mi sa confirmat renuntarea la urmarirea penala ! ... (vezi toată discuția)
Plata pensiei de întreținere sebastian091074 sebastian091074 Bună ziua Am o hotărâre de instanță definitivă cu poprire pe salariu a pensiei de întreținere pentru 2 copii minori din luna iunie 2018...hotararea a ... (vezi toată discuția)