Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... buna ziua, in urma cu 13 zile mi s a facut un proces ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

buna ziua, in urma cu 13 zile mi s a facut un proces verbal rutier ...

buna ziua, in urma cu 13 zile mi s a facut un proces verbal rutier de alcoolemie 0,05, cu 90 de zile suspendarea permisului , am cerut analizele la sange pt alcoolemie,pe data de 20 imi expira dreptul de a conduce, adica acele 15 zile date pe pv intocmit de organele politiei rutiere.
Am facut la I.M.L analizele acum 10 zile si si nici pana astazi nu au aparut, as dori sa fac o contestatie de prelungirea termenului de a putea conduce in continuare. avetti vreun model anume sau cum as putea formula , va rog sa ma ajutati. multumesc
Trebuie sa contestati PV de contraventie.
cum as putea formula acea contestatie? testele de la iml nu mi au venit nici pana azi. si maine mi expira valabilitatea de a conduce

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Trebuie sa contestati PV de contraventie.