Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua am un frate care sta numai beat vine face ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua am un frate care sta numai beat vine face panarama ...

Bună ziua am un frate care sta numai beat vine face panarama ne amenință k ne da foc sparge prin casa eu locuesc la mama cu cei 2 copii minori el nu sta cu noi dar vine și ne terorizează de fiecare data Am fost la politie Am depus plângeri nui face nimic în afara de o amenda nui face altceva ce este de făcut mia speriat copii
În opinia mea trebuie formulată o plângere penală împotriva fratelui pentru violarea de domiciliu (art. 224 Cod penal) și poate amenințare (dacă e cazul..).
Aceasta se va trimite la poliție sau la pachetul de la domiciliul dumneavoastră. Precizați că ați solicitat asistența organelor de poliție de mai multe ori (ca să se arate caracterul repetat al faptei) și solicitați și martori. E important de precizat că este violent și că v-a speriat copiii.

Mult succes,
Av. Cristina Filimon

Roxyyy34 a scris:

Bună ziua am un frate care sta numai beat vine face panarama ne amenință k ne da foc sparge prin casa eu locuesc la mama cu cei 2 copii minori el nu sta cu noi dar vine și ne terorizează de fiecare data Am fost la politie Am depus plângeri nui face nimic în afara de o amenda nui face altceva ce este de făcut mia speriat copii