Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua! Daca am 2 contracte de munca,poprirea pe ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua! Daca am 2 contracte de munca,poprirea pe salariu se ...

Buna ziua!
Daca am 2 contracte de munca,poprirea pe salariu se va face pentru ambele contracte,sau doar pentru unul singur?Momentan am doar 1 contract de munca,dar din septembrie incep al doilea job cu contract.La job-ul pe care il am mi se retine 50% din salariu.

Multumesc!
Buna ziua,
Daca o sa "afle" creditorul ca mai aveti un venit o sa puna poprire si pe acela.
Aveti o poprire sau mai multe?
Procentul de 50% nu se aplica daca exista o singura poprire.
Nu am doar una.Si unde lucrez acum mi se opreste pe salariu pentru executor.Dar,de cand s-au in fiintat popririle,executorii nu au trimis hartie la banca pentru sistare partiala pt poprire,si cand imi intra salariul eu mai iau 50% din jumatate.Am cautat inca un job,pentru ca nu reusesc sa fac fata cu banii.
Adica va este retinut de banca 1/4 din salariu si il transfera executorului, da?
Daca da... o sa faca asta si cu celalalt salariu, dupa ce "afla" ca mai aveti o sursa de venit ( salariu).
Multumesc!