Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Bună ziua. O cunoștință de-a mea are un câine ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Bună ziua. O cunoștință de-a mea are un câine care latră ...

Bună ziua.
O cunoștință de-a mea are un câine care latră foarte mult și la un volum foarte mare. Am înțeles ca vecinii aduna semnături pentru ca mai apoi sa facă o reclamație la politie. Ce se va întâmpla cu acel câine? Vor primi proprietarii amenda?
Mulțumesc anticipat.
probabil ca da.
Daca exista sesizare oficiala asumata de mai multe persoane care sustin ca animalul provoaca deranj,politia va dispune verificare si daca se confirma ,proprietarul cainelui va fi amendat