Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna Ziua, Imi puteti oferi mai multe detalii pentru : ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna Ziua, Imi puteti oferi mai multe detalii pentru : Tip solutie: ...

Buna Ziua,

Imi puteti oferi mai multe detalii pentru :

Tip solutie: 155/1 c.pr.civ

Complet: C31 (2020) - civil şi azil (fost fond funciar)
Tip solutie: 155/1 c.pr.civ
Solutia pe scurt: În temeiul art. 413 alin. (1) pct. 3 C.proc.civ. raportat la art. 242 alin. (1) C.proc.civ., dispune suspendarea acţiunii având ca obiect „preten?ii”, formulată de reclamanta Asocia?ia de Proprietari Bloc M10 în contradictoriu cu pârâtul pentru neîndeplinirea obligaţiilor stabilite de instanţă în sarcina reclamantei. Cu recurs pe toată durata suspendării. Solu?ie pusă la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 14.07.2020.
Document: Încheiere - Suspendare 14.07.2020

Multumesc,
Lipa Alexandru, utilizator
Instanta a pus in vedere reclamantului sa faca/depuna ceva.
Reclamantul nu si-a indeplinit aceasta obligatie si astfel instanta a dispus suspendarea cauzei.
Reclamantul poate face cerere de repunere pe rol pe care va trebui sa o timbreze.

Am primit si o citatie in care sunt informat sa ma prezint in data de 22.09.2020 Ora estimata: 09:00

Ramane valabila ?

Ora estimata: 09:00
Complet: C31 (2020) - civil şi azil (fost fond funciar)
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:
Posibil sa isi fi indeplinit obligatiile si se va repune cauza pe rol.
Se poate solicita o copie dupa dosar de persoana parata, sau doar prin avocat.

Oricare dintre parti poate solicita o copie a dosarului de instanta, pe baza unei cereri.