avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna Ziua, Imi puteti oferi mai multe detalii pentru : ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna Ziua, Imi puteti oferi mai multe detalii pentru : Tip solutie: ...

Buna Ziua,

Imi puteti oferi mai multe detalii pentru :

Tip solutie: 155/1 c.pr.civ

Complet: C31 (2020) - civil şi azil (fost fond funciar)
Tip solutie: 155/1 c.pr.civ
Solutia pe scurt: În temeiul art. 413 alin. (1) pct. 3 C.proc.civ. raportat la art. 242 alin. (1) C.proc.civ., dispune suspendarea acţiunii având ca obiect „preten?ii”, formulată de reclamanta Asocia?ia de Proprietari Bloc M10 în contradictoriu cu pârâtul pentru neîndeplinirea obligaţiilor stabilite de instanţă în sarcina reclamantei. Cu recurs pe toată durata suspendării. Solu?ie pusă la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 14.07.2020.
Document: Încheiere - Suspendare 14.07.2020


Multumesc,
Ultima modificare: Vineri, 21 August 2020
Lipa Alexandru, utilizator
Instanta a pus in vedere reclamantului sa faca/depuna ceva.
Reclamantul nu si-a indeplinit aceasta obligatie si astfel instanta a dispus suspendarea cauzei.
Reclamantul poate face cerere de repunere pe rol pe care va trebui sa o timbreze.

Am primit si o citatie in care sunt informat sa ma prezint in data de 22.09.2020 Ora estimata: 09:00

Ramane valabila ?

22.09.2020
Ora estimata: 09:00
Complet: C31 (2020) - civil şi azil (fost fond funciar)
Tip solutie:
Solutia pe scurt:
Document:
Posibil sa isi fi indeplinit obligatiile si se va repune cauza pe rol.
Se poate solicita o copie dupa dosar de persoana parata, sau doar prin avocat.

Oricare dintre parti poate solicita o copie a dosarului de instanta, pe baza unei cereri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Repunere pe rol mare gosco mare gosco Buna ziua, doresc sa aflu de la ce data se calculeaza termenul de repunere pe rol, in raport cu urmatoarele termene in situatia in care repunerea pe rol s-a ... (vezi toată discuția)
Plata pensiei de întreținere sebastian091074 sebastian091074 Bună ziua Am o hotărâre de instanță definitivă cu poprire pe salariu a pensiei de întreținere pentru 2 copii minori din luna iunie 2018...hotararea a ... (vezi toată discuția)
As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o problema eu am facut contestatie ... Ralucaralu91 Ralucaralu91 As vrea sa ma ajutati si pe mine cu o problema eu am facut contestatie la o amenda si la o suspendare de permis mia dat permisu sa solutionat cazul in instanta ... (vezi toată discuția)