avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1929 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... repunere pe rol
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

repunere pe rol

Buna ziua, doresc sa aflu de la ce data se calculeaza termenul de repunere pe rol, in raport cu urmatoarele termene in situatia in care repunerea pe rol s-a efectuat in anul 2014 inainte de data de 31 octombrie
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Constată că cererea de repunere de rol dedusă judecăţii este formulată de o persoană fără calitatea de reprezentant a reclamantei. Menţine suspendarea dispusă prin încheierea din data de 05.09.2013.
Document: Încheiere - Suspendare 31.10.2013

17.10.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: Complet 5
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Amână judecarea cauzei la data de 31.10.2013 termen dat în cunoştinţă celor prezenţi şi pentru care se vor cita reclamanta cu menţiunea dacă îşi însuşeşte cererea de repunere pe rol şi achitării 1 din taxa judiciară de timbru, aferentă cererii de repunere pe rol, cât şi citarea pârâtului .... printr-un cotidian de largă răspândire.
Document: Încheiere de şedinţă 17.10.2013

05.09.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: Complet 5
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: In baza art 1551 C.p.c. dispune suspendarea judecarii cauzei, urmare a neindeplinirii obligatiilor stabilite de catre instanta prin incheierea sedintei publice din data de 07.03.2013, in sensul citarii paratului ...........prin publicitate.
Document: Încheiere - Suspendare 05.09.2013

Alte discuții în legătură

Repunere pe rol a cauzei suspendate potrivit art. 155 ind. 1 cod procedurã civilã irina8001 irina8001 [07.03.2013 Ora estimata: 08:30 Complet: C7 Tip solutie: 155/1 c.pr.civ Solutia pe scurt: Suspendă judecata cauzei conform disp. art. 1551 (1) Codul de ... (vezi toată discuția)
Respinge cererea irina8001 irina8001 Buna ziua, ne-a fost dat sa o vedem si pe asta , am avut un proces pe rol la tribunal pe o somatie de plata , litigii cu profesionistii , am depus toate ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, imi puteti oferi mai multe detalii pentru : tip solutie: ... Lipa Alexandru Lipa Alexandru Buna Ziua, Imi puteti oferi mai multe detalii pentru : Tip solutie: 155/1 c.pr.civ Complet: C31 (2020) - civil şi azil (fost fond funciar) Tip ... (vezi toată discuția)