Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Care sunt pasii pentru obtinerea atestatului de paza ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Care sunt pasii pentru obtinerea atestatului de paza in conditiile ...

Care sunt pasii pentru obtinerea atestatului de paza in conditiile in care sunt pensionar militar (ofiter).
Sunt exceptate de la obligația obținerii certificatului de absolvire a cursului de calificare profesională persoanele care dețin un certificat de competențe profesionale, dobândit potrivit legii, și care fac dovada că au avut calitatea de polițist sau cadru militar ori au avut, pentru o perioadă de cel puțin un an, calitatea de soldat sau gradat voluntar.