avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna,am datori la stat de aproximativ 15000lei. ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna,am datori la stat de aproximativ 15000lei. Respectiv o condamnare ...

Buna,am datori la stat de aproximativ 15000lei.
Respectiv o condamnare penala acum multi ani si bani au ramas ca datorie la anaf.
De curand am fost sa-mi scot cazier fiscal pentru a înființa un srl.
Daca urmeaza sa incasez bani prin transfer bancar pe firma imi pot fi opriti bani?
Mentionez ca eu in momentul actual am propiere pe conturi etc.(adica nu am.mai fost la un bancomat de foarte mult timp stiind ca am propire.
Se poate pune propiere si pe conturile firmei din cauza mea ( eu fiind administrator)
Multumesc

Alte discuții în legătură

Datorii pe srl, pot deschide pfa? ellada ellada Intrebarea in mare este cea din titlu. Daca am un SRL prin care am acumulat datorii pe parcursul mai multor ani(cu penalizarile de riguare), mai pot deschide ... (vezi toată discuția)
Contabilitatea la o întreprindere individuala. Ppopescuion Ppopescuion Bună ziua. În martie 2021 am făcut o întreprindere individuala pentru a accesa fonduri europene în domeniul agricol. Între timp nu am mai aplicat ... (vezi toată discuția)
Poprire p econt de la anaf geo_v geo_v buna ziua! am urmatoarea problema: anaf-ul mi-a pus poprire pe conturi, in urma unei datori acumulate printr-o firma pe care am avut-o( acum in insolventa). ... (vezi toată discuția)