Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am un atv inmatriculat pe primărie cu numere galbene ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am un atv inmatriculat pe primărie cu numere galbene cu asigurare ...

Am un atv inmatriculat pe primărie cu numere galbene cu asigurare si itp valabile, este obligatoriu sa circul doar in raza localității unde este inmatriculat sau pot sa merg și în alta localitate? Va mulțumesc!
“La scrisoarea dumneavoastră adresată prin e-mail, vă comunicăm că un moped poate circula şi pe drumurile publice de pe raza altui consiliu local decât cel care a înregistrat vehiculul, cu respectarea celorlalte dispoziţii prevăzute în Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr.195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, precum şi în Regulamentul de aplicare a O.U.G. nr.195/2002, aprobat prin Hotărârea Guvernului nr. 1.391/2006.”
[ link extern ] /