Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Legislatie europeana - mesaje de avertizare manuale de ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Legislatie europeana - mesaje de avertizare manuale de utilizare

Buna ziua,
Din câte am auzit, exista pe legislatie europeana o prevedere in care ti se impune o anumită inaltime a cuvintelor folosite pentru transmiterea unor mesaje de avertizare in cadrul unor manuale de utilizare a echipamentelor electrice și electronice.
Vă rog să mă ajutați cu indicarea legislației. Nu reușesc să identific...
Vă mulțumesc anticipat!
S-Valentina, utilizator
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Pot fi avute in vedere si prevederile HG nr. 971/ 2006 privind Cerintele minime de securitate si sanatate pentru semnalizare la locul de munca.