Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, Va rog, aș vrea să știu pe cine trebuie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, Va rog, aș vrea să știu pe cine trebuie să chem ...

Bună ziua, Va rog, aș vrea să știu pe cine trebuie să chem în judecată pentru nerespectarea Legii 127/ 2019 privind sistemul public de pensii prin majorarea punctului de pensie doar cu 14% în loc de 40% cum prevede legea? Multumesc și o zi bună!
Guvernul este cel care a modificat legea prin OUG.