Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna Vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna Vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in Germania și ...

Buna
Vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in Germania și urmează sa lucrez cu acte in regula acolo.
Ce trebuie sa știu și sa fac mai ales ca sunt angajat in Ro.???
Menționez ca angajatorul nu are o problema cu aceasta.
Multumesc
Detalii gasiti la/in :
- IOANA MANOLE - Ataşat pe probleme de muncă şi sociale în Republica Federală Germania și Austria
Ministerul Muncii și Justiției Sociale
Ambasada României în Republica Federală Germania
Dorotheenstraße 62-66, D-10117 Berlin, Germania
Tel.: +49 (0) 30-212 39 108
Fax: +49 (0) 30-212 39 399
Email: berlin.social@mae.ro

- Ghidul lucrătorului român în Germania
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic