avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna Vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna Vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in Germania și ...

Buna
Vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in Germania și urmează sa lucrez cu acte in regula acolo.
Ce trebuie sa știu și sa fac mai ales ca sunt angajat in Ro.???
Menționez ca angajatorul nu are o problema cu aceasta.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:18, 3 Septembrie 2020
Detalii gasiti la/in :
- IOANA MANOLE - Ataşat pe probleme de muncă şi sociale în Republica Federală Germania și Austria
Ministerul Muncii și Justiției Sociale
Ambasada României în Republica Federală Germania
Dorotheenstraße 62-66, D-10117 Berlin, Germania
Tel.: +49 (0) 30-212 39 108
Fax: +49 (0) 30-212 39 399
Email: berlin.social@mae.ro

- Ghidul lucrătorului român în Germania
[ link extern ]
Ultima modificare: Joi, 3 Septembrie 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna, locuiesc in germania, am facut scoala de cruce rosie in românia ... Laura paunescu Laura paunescu Buna,locuiesc in germania,am facut scoala de cruce rosie in ro.cu durata de 2ani.2000-2002.unde ma pot adresa pt recunoastere?.la birourile de recunoastere.din ... (vezi toată discuția)
Se poate face contract de munca fără să-l semnez eu în germania Antonel1983 Antonel1983 Am lucrat la o firma în Germania și mi sa promis ca o sa am salariu de 2000 de euro și contractu de muncă nu lam semnat.. În fine eu am început lucru și ... (vezi toată discuția)
Insolventa in germania 12345mc 12345mc am o firma in insolventa in Germania acum vreau sa ma angajez. Întrebarea mea este câți bani am voie sa câștig si câți bani o sa mi ia statul? Am ... (vezi toată discuția)