avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 333 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Insolventa in Germania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Insolventa in Germania

am o firma in insolventa in Germania acum vreau sa ma angajez. Întrebarea mea este câți bani am voie sa câștig si câți bani o sa mi ia statul?
Am soție si copil.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:56, 24 Ianuarie 2017
Unde vreti sa va angajati ,in tara sau in strainatate?
Tot in Germania
Cred ca ar fi bine sa va interesati la institutiile din Germania sau sa apelati la Biroul Ataşatului pe probleme de muncă şi sociale în Republica Federală Germania și Austria

dna IOANA MANOLE
Ataşat pe probleme de muncă şi sociale în Republica Federală Germania și Austria
Ministerul Muncii, Familiei, Protecţiei Sociale şi Persoanelor Vârstnice
Ambasada României la Republica Federală Germania
Dorotheenstraße 62-66, D-10117 Berlin
Tel.: +49 (0) 30-212.39.108
Fax: +49 (0) 30-212.39.399
Email: berlin.social@mae.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinte vechime celtix celtix Buna seara, Cum si de unde pot sa obtin adeverinte care sa ateste faptul ca am muncit legal 3 ani in Germania, in perioada 1 ianuarie 2014 - 31 decembire ... (vezi toată discuția)
Se poate face contract de munca fără să-l semnez eu în germania Antonel1983 Antonel1983 Am lucrat la o firma în Germania și mi sa promis ca o sa am salariu de 2000 de euro și contractu de muncă nu lam semnat.. În fine eu am început lucru și ... (vezi toată discuția)
Buna vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in germania și ... 19108 19108 Buna Vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in Germania și urmează sa lucrez cu acte in regula acolo. Ce trebuie sa știu și sa fac mai ales ca sunt ... (vezi toată discuția)