Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Insolventa in Germania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Insolventa in Germania

am o firma in insolventa in Germania acum vreau sa ma angajez. Întrebarea mea este câți bani am voie sa câștig si câți bani o sa mi ia statul?
Am soție si copil.
Unde vreti sa va angajati ,in tara sau in strainatate?
Tot in Germania
Cred ca ar fi bine sa va interesati la institutiile din Germania sau sa apelati la Biroul Ataşatului pe probleme de muncă şi sociale în Republica Federală Germania și Austria

dna IOANA MANOLE
Ataşat pe probleme de muncă şi sociale în Republica Federală Germania și Austria
Ministerul Muncii, Familiei, Protecţiei Sociale şi Persoanelor Vârstnice
Ambasada României la Republica Federală Germania
Dorotheenstraße 62-66, D-10117 Berlin
Tel.: +49 (0) 30-212.39.108
Fax: +49 (0) 30-212.39.399
Email: berlin.social@mae.ro