avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna Vreau sa plec pentru o perioada in Germania sa ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna Vreau sa plec pentru o perioada in Germania sa lucrez ca ...

Buna
Vreau sa plec pentru o perioada in Germania sa lucrez ca angajat.
Problema este ca acum aproape cinci ani eu am mai lucrat in Germania aprox 3 luni. La plecarea mea de acolo am uitat sa fac cererea de încheiere a asigurării către AOK , la fel și către banca.
Oare la întoarcerea mea in Germania ar putea sa ma pună sa plătesc din urma ?
Sau care sunt riscurile?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Este corect??? !!!criss !!!criss Buna..sunt in Germania de 3 luni si inca nu lucrez .am vorbit la o firma sa ma angajez dar nu cu norma intreaga ci la 450€/luna dar inca nu m.a angajat ca ma ... (vezi toată discuția)
Problema datorie aok Dani2016 Dani2016 Buna, tuturor sunt nou pe forum si as dori si eu cateva sugestii la rezolvarea problemei mele. In urma cu 1 an an muncit in Germania pentru 2 luni, dupa aprox ... (vezi toată discuția)
Formularul e 104 (totalizarea perioadelor de asigurare) ContSters218018 ContSters218018 Buna ziua. Va scriu, deoarece am urgent nevoie de ajutorul dvoastra in ceea ce priveste Formularul european e 104 pentru a dovedi la casa de asigurari din ... (vezi toată discuția)