Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare transport, cu sau fara TVA?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare transport, cu sau fara TVA?

Am urmatoarea situatie:
O firma de transport din Romania, platitoare de TVA, efectueaza un transport de marfa Turcia -Romania si va trebui sa emita factura de transport pentru o firma din Romania, tot platitoare de TVA. Cum va factura acest transport? Cu sau fara TVA?
george-neagu, moderator
Ambele firme sunt persoane juridice romane platitoare de TVA. Se factureaza cu TVA.