Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sunt contactat si chiar am primit o inștiintare de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sunt contactat si chiar am primit o inștiintare de executare ...

Sunt contactat si chiar am primit o inștiintare de executare silita de catre DCA”Deptch Colection Agency” ei spun ca am o datorie la Vodafone Romania. Le cer o chitanta , un act doveditor ceva iar raspunsul lor e “ platesti sau te dam in judecata” vreau sa stiu ce platesc. Si in baza a carei facturi trebuie sa platesc. Da , am avut un abonament la vodafone , am vrut sa renunt la el iar nu angajat vodafone din sediul lor mi-a spus sa nu mai platesc factura si gata. Am nevoie urgent de un raspuns !
Pentru a putea încuviința o executare silită este nevoie de un titlu executoriu, factura neplătită reprezintă titlu executoriu, încercați la o altă agenție vodafone să aflați ce facturi restante aveți pentru a nu vă pune în executare.
Daca va dau in judecata vor anexa dovada datoriei si asa va veți putea apara in justitie.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat