avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1005 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Din 2018 beneficiez de pensie gr.2 invaliditate pina ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Din 2018 beneficiez de pensie gr.2 invaliditate pina in prezent. ...

Din 2018 beneficiez de pensie gr.2 invaliditate pina in prezent.
In. 2018si 2019 sunt inregistrat cu contract de munca 4 ore in Italia. Din 2019 am luat somaj in Italia pina in prezent. Acum vreau da depun tot in Italia cerere pt ajuror de boala pt timpul lucrat in Italia. In italia trebuie sa declar pensia din Romania.
Ce se poate imtimpla daca cele doua institutii isi trimit una alteia datele.
1 trebuie sa dau banii inapoi pe 2018si prezent
2 suspen
darea din prezent +banii
3. suspendarea+ banii+anularea pensiei
4.altele
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Bună ziua!am o pensie de invaliditate de gr 3.vreau să mă ... Bătutu Bătutu Bună ziua!Am o pensie de invaliditate de gr 3.Vreau să mă angajez înainte de sfârșitul lunii pentru care s a emis pensia.Care sunt consecințele? (vezi toată discuția)
Pensie de drept bună mă numesc manea petru iulian sunt în ... blondu3000 blondu3000 Pensie de drept Bună mă numesc Manea Petru Iulian Sunt în pensie de boală din 1997, în prezent de pensionat că m-am vindecat cu micro noduli pulmonari. ... (vezi toată discuția)
Pensie de drept bună mă numesc manea petru iulian sunt în ... blondu3000 blondu3000 Pensie de drept Bună mă numesc Manea Petru Iulian Sunt în pensie de boală din 1997, în prezent de pensionat că m-am vindecat cu micro noduli pulmonari. ... (vezi toată discuția)