Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna locuiesc intrun bloc cu 4 etaje la etajul 4 daca ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna locuiesc intrun bloc cu 4 etaje la etajul 4 daca exista ...

buna locuiesc intrun bloc cu 4 etaje la etajul 4 daca exista un incendiu sau ceva si ar trebui sa ies pe acoperisul blocului nu se poate pt ca este inchis cu cheie.doresc sa intreb daca acea iesire este considerata iesire de urgenta sau nu?poate fi inchisa?
Daca acoperisul blocului este o terasa necirculabila (asa cum cele mai multe blocuri au), cu hidroizolatia din membrane bituminoase drept ultim strat, este absolut normal ca accesul sa fie restrictionat, din motive lesne de presupus.
Pentru preintampinarea situatiilor neplacute,inclusiv politia solicita ca terasele necirculabile ale imobilelor de locuit in comun sa fie asigurate cu sistem de siguranta
da io stau la etajul 4 eu am platit hidroizolatie destul de scumpa si tot eu sunt ce ce nu pot iesi vi se pare corect?