Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Abonament lunar service casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Abonament lunar service casa de marcat

Am un SRL si casa de marcat. Firma de la care am cumparat casa de marcat mi-a spus ca dupa achizitie trebuie sa platesc la ei un abonament lunar, fara de care nu poate functiona casa, pt ca ei ar transmite ceva fiscal, sau ceva de genul acesta (nu ma pricep in acest domeniu). Mentionez ca eu ma descurc singura sa schimb rola, sa scot bonurile lunare, XML, pt contabilitate, sa folosesc casa, erorile, etc, iar pe ei nu ii chem si nici ei nu vin lunar ca sa faca nici o verificare (au venit in prima luna, dar le-am spus ca ma descurc). Intrebarea mea este daca este adevarat ca sunt obligata sa am la casa de marcat acest "abonament" ?
george-neagu, moderator
Da, trebuie sa platiti la ei un abonament lunar.